GRATIS offerte binnen 24 uur • Een oplossing zonder hak- en breekwerk  • Expertiseverslag ontvangen binnen 3 werkdagen    • Geen voorrijkosten  • Alle soorten lekkages opsporen    • Mogelijkheden tot klein bouwkundig herstel

Direct bellen?

085 080 55 42

Heb je een vervelende lekkage in huis en weet je niet waar je moet beginnen? Geen zorgen, wij staan voor je klaar met de beste doe-het-zelf methoden om lekkages op te sporen, zonder dat je meteen hoeft te beginnen met hakken of breken.​ Met ons vast tarief van +++395 weten we hoe belangrijk het is om eerst zelf aan de slag te gaan, omdat we geloven in no cure no pay.​

Start met visuele inspecties op de meest voorkomende lekplekken zoals onder de gootsteen, rond badkamertegels, of bij het dak.​ Voel met je handen langs buizen en aansluitingen op zoek naar nattigheid.​ Gebruik een stuk droog papier om langs leidingen te gaan; waar het papier nat wordt, zit mogelijk de lek.​

Als wij team zijn, bieden we ook de optie om onze expertise in te schakelen.​ Met onze vakkennis sporen we zonder hak- en breekwerk de bron van de lekkage op en leveren een expertise verslag binnen 3 werkdagen.​ We zijn zelfs bereikbaar via WhatsApp! Bedenk wel, met onze slimme tips en een beetje speurwerk kun je zelf al veel ontdekken.​ Wij staan achter je, klaar om te helpen waar nodig.​

Bij Ultrices Lekdetectie begrijpen we dat lekkage een frustrerend probleem kan zijn dat je zo snel mogelijk wilt oplossen.​ Gelukkig zijn er verschillende doe-het-zelf methoden die je kunt gebruiken voordat je professionele hulp inschakelt.​ Met onze expertise op het gebied van lekdetectie en onze toewijding om elke vorm van lekkage op te sporen voor een vaste prijs van ,395, no cure no pay, willen we je begeleiden door de beste DIY methoden voor lekkage opsporen.​

Visualiseer en identificeer lekkageplekken

Begin altijd met een grondige visuele inspectie van je huis.​ Kijk uit naar vochtige vlekken op muren, plafonds en vloeren.​ Niet alle lekkages zijn direct zichtbaar, dus let ook op indirecte tekenen van lekkage zoals schimmelvorming, loslatend behang, of verkleuringen.​ Dit kan een indicatie zijn van een onderliggend probleem dat snel aangepakt moet worden om erger te voorkomen.​

Detecteer lekkage met geluid

Soms kun je een lekkage opsporen door simpelweg te luisteren.​ Midden in de nacht, wanneer het huis stiller is, kun je water horen stromen of druppelen op plekken waar dit niet hoort.​ Plaats je oor dicht bij de muren van de badkamer, keuken of andere verdachte gebieden om lekken op te sporen die niet direct zichtbaar zijn.​

Gebruik kleurstof om toilet lekkages op te sporen

Een eenvoudige methode om te controleren op toilet lekkage is door kleurstof (voedselkleurstof of kleurstof tabletten specifiek voor dit doel) in de tank te doen.​ Wacht een paar minuten en kijk of de kleurstof zich verspreidt in de toiletpot zonder dat je hebt doorgespoeld.​ Als je kleurstof ziet in de pot, duidt dit op een lekkage vanuit de tank naar de bowl.​

Controleer buitenkranen en slangen

Buitenkranen en slangen zijn vaak bronnen van lekkages die over het hoofd gezien worden.​ Controleer alle verbindingen op druppels of vochtigheid, vooral aan het begin van de lente of het einde van de herfst, wanneer temperatuurschommelingen lekkages kunnen veroorzaken.​

Gebruik watermeters voor een nauwkeurige opsporing

Een watermeter kan een effectief hulpmiddel zijn om ongemerkte lekkages te vinden.​ Noteer de stand van je watermeter, gebruik vervolgens twee uur geen water in huis, en controleer de stand opnieuw.​ Als de stand verandert terwijl er geen water is gebruikt, is er waarschijnlijk een lekkage ergens in je woning.​

  • Visuele inspectie: Speur naar vochtige vlekken, schimmels of verkleuringen als potentiële indicatoren van lekkage.​
  • Geluidsdetectie: Gebruik de stilte van de nacht om naar tekenen van lekkage in je pijpleidingen te luisteren.​
  • Kleurstoftest voor toiletten: Een snelle en makkelijke methode om te controleren of er water van de tank naar de pot lekt.​
  • Controle van buitenkranen: Zorg ervoor dat alle buitenaansluitingen droog zijn en geen water laten ontsnappen.​
  • Watermeter test: Meet het gebruik van je watermeter over een periode zonder watergebruik om onzichtbare lekkages te vinden.​

Bij Ultrices Lekdetectie bieden we niet alleen een uitgebreide lekdetectie aan voor alle soorten lekkages, maar ook oplossingen zonder hak- en breekwerk.​ Ons team van experts zorgt voor een minimale overlast en een snelle oplossing van jouw lekkageprobleem.​ Onze aanpak beperkt onderzoekskosten en vermindert waterverlies, terwijl we ervoor zorgen dat gevolgschade wordt voorkomen.​ Met onze expertiseverslag binnen 3 werkdagen en geen voorrijkosten, ben je verzekerd van een nauwkeurige, betrouwbare en kostenefficiënte oplossing voor jouw lekkage.​

Dus, ondervind je problemen met lekkages en kom je er niet uit met deze DIY-methoden? Neem dan contact met ons op voor een gratis offerte en een professionele kijk op het probleem.​ Met onze actieve dekking in heel Nederland is hulp nooit ver weg.​ Samen met Ultrices Lekdetectie zorg je ervoor dat jouw huis weer lekvrij wordt, op een manier die zowel efficiënt als effectief is.​

Bij Ultrices Lekdetectie begrijpen we hoe belangrijk het is om een lekkage snel en grondig aan te pakken.​ Ons motto is ‘No cure no pay’, wat betekent dat we ons volledig inzetten om elke uitdaging aan te gaan.​ We hopen dat deze DIY-methoden je helpen bij het opsporen van lekkages, maar onthoud dat we altijd hier zijn om te helpen met onze expertise en ervaring.​ Geen lekkage is te groot of te klein voor ons team.​

Meest gestelde vragen

1.​ Hoe kan ik zelf een lekkage opsporen zonder veel ervaring?

Lekkages zijn vaak verraderlijk en kunnen ongemerkt veel schade aanrichten.​ Gelukkig kun je ook zonder veel ervaring stappen ondernemen om een lekkage zelf op te sporen.​ Begin met een grondige visuele inspectie van je huis, vooral rond de plekken waar water wordt gebruikt zoals in de badkamer, keuken, en rond het dak of de kelder.​ Merk je schimmelvorming, vochtplekken of loslatend behang, dan is dat vaak een duidelijk teken van lekkage.​ Je kunt ook luisteren naar het geluid van druppelend water of de watermeter controleren door alle water in huis uit te zetten en te kijken of de meter nog steeds loopt.​ Voor nauwkeurigere detectie kun je gebruikmaken van vochtigheidsmeters die je laten zien waar het vochtgehalte abnormaal hoog is.​ Bij Ultrices Lekdetectie bieden we oplossingen zonder hak- en breekwerk, wat ideaal is voor je als je minimale overlast en precisie zoekt in lekdetectie.​

2.​ Waarom is het belangrijk om snel te handelen bij een vermoedelijke lekkage?

Het snel handelen bij een vermoedelijke lekkage is cruciaal om verschillende redenen.​ In de eerste plaats voorkom je verdere schade aan de constructie van je huis, wat kan leiden tot kostbare reparaties.​ Denk hierbij aan houtrot, corrosie van metalen, of aantasting van het metselwerk.​ Daarnaast voorkom je de vorming en verspreiding van schimmels die schadelijk kunnen zijn voor de gezondheid.​ Bovendien, door waterverlies te beperken help je niet alleen je portemonnee maar ook het milieu.​ Bij Ultrices Lekdetectie begrijpen we het belang van snelle en effectieve lekdetectie en daarom zorgen we voor een expertiseverslag binnen 3 werkdagen, en bieden we passende herstelwerkzaamheden om de schade te minimaliseren.​

3.​ Hoe kan ik de precieze locatie van de lekkage vaststellen?

De precieze locatie van een lekkage vaststellen kan een uitdaging zijn, vooral als het om verborgen leidingen gaat.​ Een populaire en efficiënte manier is het gebruik van kleurstoffen in het water.​ Door een niet-schadelijke kleurstof toe te voegen aan het water op plaatsen waar je de lekkage vermoedt, kun je visueel traceren waar het water uiteindelijk verschijnt.​ Deze methode werkt goed bij bijvoorbeeld daklekkage, waar het water zich kan verplaatsen alvorens zichtbaar te worden.​ Thermografische camera’s zijn ook een effectieve methode voor het opsporen van lekkages.​ Deze camera’s detecteren temperatuurverschillen in muren en vloeren, wat kan duiden op de aanwezigheid van vocht.​ Indien je te maken hebt met een complexe lekkage en de locatie moeilijk zelf te bepalen is, kan Ultrices Lekdetectie je ondersteunen met geavanceerde technieken en expertise om de lekkage snel en zonder onnodige schade te lokaliseren.​

Bij Ultrices Lekdetectie begrijpen we de complexiteit en frustratie die lekkages kunnen veroorzaken.​ Met onze expertise, geavanceerde technologieën en een klantgerichte aanpak bieden we snelle en efficiënte oplossingen om je probleem met minimale overlast op te lossen.​ Neem contact op voor een gratis offerte en laat ons je helpen om je huis weer lekvrij te maken.​